قوانین و مقررات

قوانین و مقررات عمومی شرایط و ضوابط خرید کالا قوانین و مقررات رزرو بلیط

 

از آن جایی که رزرو بلیط از طریق سایت رزرو بلیط اتوبوس تی باس (Tbus) با رضایت شما مسافر عزیز انجام می‌پذیرد، اطلاع شما از قوانین و مقررات تی باس (Tbus) و پذیرش آن‌ها قبل از انجام هرگونه رزرو در این سایت، امری ضروری می‌نماید و شما با رزرو از طریق سامانه تی باس (Tbus) در واقع همه‌ی این قوانین را می‌پذیرید.

شرایط و ضوابط

جزئیات بلیط‌های اتوبوس نمایش داده‌ شده در تی باس (Tbus) همچون قیمت، ساعت و تاریخ حرکت، نوع اتوبوس و چیدمان صندلی‌ها به وسیه‌ی شرکت‌های مسافربری تعریف می‌شود و تی باس (Tbus) تنها آن‌ها را جهت اطلاع و رزرو شما ارائه می‌کند فلذا مسئولیت هرگونه مغایرت احتمالی اطلاعات بلیط رزرو شده بر عهده شرکت مسافربری مربوطه است.

تمامی قیمت‌های بلیط‌های ارائه‌ شده در تی باس (Tbus) معتبر و به‌روز هستند و توسط شرکت‌های مسافربری ثبت شده‌اند.

از آنجایی که قیمت بلیط‌های اتوبوس توسط شرکت‌های مسافربری مشخص و ثبت می‌شوند، قیمت بلیط اتوبوس در تی باس (Tbus) با قیمت مصوب بلیط اتوبوس در خرید حضوری از دفاتر شرکت‌ها، تفاوتی نداشته و هنگام خرید از تی باس (Tbus)نیاز به پرداخت هیچ هزینه اضافی توسط مسافر نیست. فقط اینکه مسافر بخشی از نرخ بلیط را بعنوان بیعانه به تی باس (Tbus) پرداخت می‌کند و رزرو انجام می‌گیرد و پس از رزرو لازم است باقیمانده‌ی مبلغ به شرکت مسافربری مربوطه پرداخت شود تا بلیط نهایی صادر گردد.

علت اختلاف با قیمت مصوب که در برخی از بلیط‌ها مشاهده می‌شود، اعمال تخفیف از طرف شرکت‌های مسافربری است. هرگونه اختلاف قیمتی بالاتر از قیمت‌های مصوب نیز تخلف شرکت مسافربری محسوب می‌شود و پیگرد قانونی دارد.

قوانین و شرایط مربوط به بلیط کاغذی (خرید حضوری از ترمینال مسافربری) شامل بلیت‌های اینترنتی نیز می‌شود و از این لحاظ هیچ تفاوتی بین بلیط اینترنتی و کاغذی وجود ندارد.

 

– سایت رزرو ارزان بلیط اتوبوس تی باس (Tbus) یک سیستم خرید “عادی” بلیط اتوبوس نیست، فلذا در کنار مزیت قیمت ارزان بلیط، در انتخاب صندلی محدودیت وجود دارد و تعویض صندلی تنها منوط به نظر و صلاحدید مسئول دفتر شرکت مسافربری مربوطه می‌باشد.

۲- در مواردی که شماره‌ی صندلی از سوی شرکت مسافربری مشخص نشده باشد، شما روی صندلی نامشخصی خواهید نشست. با این وجود تمامی شرکت‌های مسافربری طرف قرارداد تی باس (Tbus) ملزم به ارائه‌ی صندلی به شما هستند.

۳-

۴- شرایط استرداد بلیط نهایی که توسط شرکت‌های مسافربری صادر می‌گردد، کاملاً مطابق و برابر با سایر بلیط‌های اتوبوس کاغذی است و در محل شرکت مسافربری مربوطه انجام می‌پذیرد.

شرایط خرید

۱- اطلاعات ورودی شما (نام و نام خانوادگی و شماره همراه) برای شرکت مسافربری ارسال می‌گردد، بنابراین مسئوليت صحت شماره تلفن همراه و همچنین صحت اطلاعات هویتی بر عهده‌ی خريدار است.

۲- پس از رزرو بلیط ارزان تی باس (Tbus) ، هیچ تغییری (نظیر تعداد مسافر، شماره‌های صندلی، تاريخ و ساعت حرکت،مبداء و مقصد، نوع اتوبوس و…) از طريق اين سایت امکان پذير نیست.

۳- از آن جایی که بعد از رزرو توسط شما، بلیط از دسترس سایر بازدیدکنندگان سایت خارج می‌گردد، فلذا بیعانه‌ی پرداختی قابل استرداد نخواهد بود (این بیعانه به عنوان ۱۰ درصد جریمه کنسلی بلیط در نظر گرفته خواهد گردید)

۴- لازم است تا مسافران عزیز نیم ساعت قبل از حرکت اتوبوس در دفتر فروش شرکت حاضر شوند و پس از پرداخت باقیمانده‌ی هزینه، بلیط خود را دریافت نمایند.

۵- خرید بلیط بدون نیاز به عضویت در سایت انجام می‌پذیرد.

شرایط کنسلی بلیط

کنسل نمودن بلیط نهایی صادر شده از دفتر شرکت مربوطه، تابع قوانین و مقررات جاری کنسلی بلیط می‌باشد.

 

مهم: تی باس (Tbus) این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که این قوانین و مقررات را به فراخور شرایط بدون اطلاع قبلی تغییر دهد. هرچند که این موارد اطلاع‌رسانی خواهند شد اما لازم است که شما به عنوان ذینفع خدمات، هر از چند گاهی سری به این صفحه بزنید و از تغییرات آن مطلع گردید.