راهنمای خرید بلیط ارزان اتوبوس

خرید بلیط ارزان اتوبوس تی باس، بدون ثبت نام و به راحتی قابل انجام است. از آن‌جایی که بلیط ها بصورت گروهی می‌باشند بنابراین همه چیز بستگی به تعداد مسافر مورد نظر ما دارد.

مثلاً چنانچه ما ۶ مسافر از مبداء مشهد به مقصد تهران داریم. بنابراین به چندحالت می‌توانم بلیط خود را جفت و جور کنیم. یا یک بلیط گروهی شش نفره، یا ۶ بلیط تک نفره، یا ۲ بلیط سه نفره و یا ۳ بلیط دو نفره، و یا حتی یک بلیط ۲ نفره و یک بلیط ۴ نفره و …  می توانند انتخاب‌های مناسبی برای ما باشند.

۱- جستجوی بلیط ارزان اتوبوس

ابتدا در بخش جستجوی صفحه‌ی نخست، اطلاعات مورد نظر خود را وارد فرمایید. اگرچه با وارد کردن هرکدام از فیلدها قادر به جستجو خواهید بود، اما بهتر است به ترتیب موارد را انتخاب فرمایید. چون فرم جستجو برا اساس بلیطهای ارزان موجود، متغیر بوده و بعد از انتخاب هر فیلد، چنانچه بلیطی با اطلاعات مورد نظر شما موجود باشد، موارد فیلد بعدی نمایش داده می‌شود و اگر مثلا از مبدا تهران به شیراز بلیطی موجود نباشد، گزینه‌ی تاریخ نمایش داده نمی‌شود. بنابراین دیگر نیازی به جستجو نخواهید داشت.

بعد از تکمیل فرم جستجو روی دکمه‌ی “جستجو” کلیک بفرمایید.

۲-انتخاب بلیط مورد نظر

بعد از کلیک بر روی دکمه‌ی جستجو، وارد صفحه‌ی نتایج خواهید شد.

در این قسمت شما لیستی از موارد موجود متناسب با جستجوی خود خواهید دید. در هر ردیف این لیست، اطلاعات مربوط به شهر مبداء، شهر مقصد، تاریخ و روز حرکت، ساعت حرکت، نام شرکت مسافربری، مشخصات اتوبوس، تعداد مسافر و شماره صندلی‌های مربوط به بلیط، قیمت آزاد (به صورت خط خورده) و قیمت تی باس، گزینه‌ی انتخاب تعداد بلیط (۱) و تعداد بلیط موجود (۲) نمایش داده می‌شوند.

بعد از انتخاب بلیط گروهی مورد نظر، با توجه به تعداد موجود (۲) ، تعداد بلیط گروهی مورد نیاز خود (۱) را انتخاب می‌کنیم.

در صورتی که بخواهیم جزئیات بیشتری از بلیط (نظیر نقشه‌ی صندلی اتوبوس، امکانات و سایر توضیحات) را مشاهده کنیم، روی “مشاهده جزئیات و صندلی‌ها” (۴) کلیک می کنیم ولی چنانچه بخواهیم مستقیماً به صفحه‌ی وارد کردن مشخصات و پرداخت برویم، روی دکمه‌ی “پرداخت بیعانه” (۳) کلیک می‌کنیم (با این کار در واقع مرحله‌ی بعدی ( ۳- مشاهده‌ی جزئیات و صندلی‌ها) را نادیده می‌گیریم و مستقیماً به مرحله‌ی ۴ می‌رویم).

۳- مشاهده‌ی جزئیات و صندلی‌ها

بعد از کلیک روی “مشاهده جزئیات و صندلی‌ها” (۴) وارد صفحه‌ی جزئیات کامل بلیط می‌شویم که شامل تصویری از نقشه‌ی صندلی‌های اتوبوس مربوطه و جزئیات کامل بلیط می‌باشد.

همانطور که در تصویر نیز می‌بینیم، در این صفحه باز هم گزینه‌ی انتخاب تعداد بلیط مورد نیاز وجود دارد که بتوانیم تعداد بلیط مورد نیاز خود را انتخاب و یا ویرایش نماییم. سپس روی دکمه‌ی “پرداخت بیعانه” کلیک می نماییم.

۴- مشاهده پیش فاکتور

بعد از کلیک روی دکمه‌ی “پرداخت بیعانه” در مرحله‌ی ۲ یا ۳ ، وارد صفحه‌ی پرداخت می‌شویم که شامل اطلاعات کلی بلیط، اطلاعات مربوط به فاکتور (هزینه و مبلغ بیعانه و …) و فرم وارد نمودن اطلاعات شخصی (شامل نام و نام خانوادگی و شماره تلفن همراه) می‌باشد.

بعد از بررسی نهایی اطلاعات و وارد نمودن مشخصات خود، روی دکمه‌ی “ادامه‌ی پرداخت” کلیک می‌نماییم ولی در صورتی که بهر دلیل از خرید این بلیط در این مرحله منصرف شویم، می‌بایست روی گزینه‌ی “لغو و بازگشت” کلیک نماییم.

۵- پرداخت آنلاین بانکی

بعد از کلیک بر روی “ادامه‎ی پرداخت” وارد صفحه‌ی درگاه پرداخت آنلاین بانک ملت خواهیم شد.

حالا اطلاعات مربوط به کارت بانکی خود را وارد می‌نماییم.

به منظور امنیت بیشتر توصیه می‌شود که برای وارد نمودن رمز اینترنتی کارت (یا همان رمز دوم) و شماره شناسایی دوم (CVV2) از صفحه‌کلید مجازی سمت چپ صفحه استفاده فرمایید.

بعد از تکمیل فیلدهای لازم و کلیک بر روی دکمه‌ی “پرداخت”، چنانچه اطلاعات کارت شما صحیح وارد شود، وارد صفحه‌ی رسید پرداخت بانک ملت خواهید شد.

در این صفحه فرآیند خرید شما تایید می‌شود. حالا لازم است که بر روی گزینه‌ی ” تکمیل خرید” کلیک کنید تا به سایت تی باس باز گردید.

پس از این کار شما به صفحه‌ی رسید پرداخت سایت تی باس انتقال داده خواهید شد و اطلاعات رسید را مشاهده خواهید کرد که این به معنی اتمام خرید شما می باشد.

حال چنانچه اطلاعات رسید خود را لازم دارید می توانید از دکمه‎ی “چاپ بلیط استفاده نمایید.

۶- مراجعه به دفتر شرکت مسافربری

بعد از آن که بیعانه را به صورت آنلاین پرداخت نمودید، لازم است حداکثر تا یک ربع قبل از حرکت اتوبوس، به دفتر شرکت مسافربری مربوطه مراجعه نموده و پس از ارائه‌ی شماره پرداخت بلیط (که در سطر اول جدول رسید پرداخت تی باس قابل مشاهده است) و پرداخت باقیمانده‌ی هزینه، بلیط (یا بلیط‌های) خود را دریافت نمایید. در غیر اینصورت بلیط شما کنسل تلقی خواهد شد.